10.02.2024- Jsme na světě :-)

Narodili jsme se 7.2.2024, jsme čtyři, 1 chlapeček a 3 holčičky. Do světa k novým rodinám se vydáme před Velikonocemi 28.3.2024. Více informací a další společné foto po narození najdete zde.  Všechna štěňátka jsou zadané , jejich budoucí rodiny jim vybraly krásná jména- Kadrnovi budou mít Freyu, Ruferovi Finny a doma zůstane Flocki.  A naše jediné princátko dostane jméno Flip a bude s rodinkou Šmídových žít částečně u nás a ve Švýcarsku. 

25.1.2024 Budeme mít štěňátka

Unnuška se krásně kulatí a kolem 9.2. očekáváme narození psích mimínků. Tatínkem bude psí krasavec a velký sympaťák Xander, moc se těšíme. Více informací, PP s fotem rodičů, prarodičů a pra,pra rodičů najdete zde.

14.01.2024- První výstavní úspěchy Dášenky v roce 2023

V minulém roce naše Dášenka se Sofinkou absolvovala úspěšně Psí školku v ZKO Krnov Chomýž, holky chodily a stále chodí na Agility, absolvovaly Pejskiádu, kde se umístily na předních místech a zvítězily ve dvou disciplínách. Také v září zahájily svou výstavní kariéru, kterou završily úspěšnou bonitací a zařazením Dášenky do chovu.

Datum Výstava Rozhodčí Třída Ocenění
24.09.2023 Krajská Hornoslezská výstava psů všech plemen Ing.Bc. Edita Heitel mezitřída V1, VT, KV
16.09.2023 OKV kníračů Chlebičov Ing.Bc. Edita Heitel mezitřída V2, R.ČKŠ
09.09.2023 Speciální celostatní výstava kníračů Olomouc Eva Sietkiewicz mezitřída V2, R.ČKS, R.CAC
 
PF 2024- Přejeme všem krásné svátky vánoční plné klidu a pohody a vše dobré do roku 2024
22.04.2023- Všechna miminka odchovu E2 jsou v nových domovech

Všechna miminečka Unušky a Fída jsou u svých milujících rodin. Přejeme všem hodně společných radostí a co nejméně starostí. 

12.3.2023- Všechna miminka odchovu "E 2" již mají své rodiny, které se na ně moc těší

Miminka se narodila 22.2. Jde o opakované spojení Unušky a Fída, na miminka odchovu B2 ze stejného rodičovského spojení se můžete kouknout zde. Na miminka odchovu D2 zde. Společné foto a video můžete shlédnout zde.

 

334514000_1394483864639777_1609945510596822932_n.jpg 
 
22.2.2023- Odchov E2 je na světě!!!

Unuška ve středu 22.2. porodila opět naprosto v klidu a s přehledem zkušené psí mámy 5 psích mimínků :-).  1 holčičlu a 4 kluky. A jsou to pěkní macíčci- holčička má 215 g a kluci 220 g, 231 g, 236 g a 246 g. Jde o opakované spojení Unušky a Fída, na miminka odchovu B2 ze stejného rodičovského spojení se můžete kouknout zde. Na miminka odchovu D2 zde. První společné foto a video můžete shlédnout zde.

03.02.2023- Jedna letní vzpomínková- Barokamíčci :-)
26.1.2023- Radostná zpráva v Novém roce 2023

Zdravíme Barokamí rodinku a všechny naše příznivce v Novém roce 2023. Nový rok začíná radostně,  protože nám Fído a Unuška nadělí ještě povánoční dárečky. 22.2. očekáváme narození psích mimínků :-).  Jde o opakované spojení Unušky a Fída, na miminka odchovu B2 ze stejného rodičovského spojení se můžete kouknout zde. Na miminka odchovu D2 zde. Na své miminko čekají členové Barokamí rodinky, kteří už od nás kníračka měli nebo mají psího seniora- Kopalovi, Zapletalovi a Hrochovi. Trpělivě na své miminko čeká už druhý rok maminka Eva s dcerkou Ellinkou a snad se zadaří a dostane se i na Skořepovi. Uvidíme. Hlavně ať vše Unuška zvládne a ona i miminka jsou zdraví. Tak nám držte pěsti. Děkujeme :-)

PF 2023- Přejeme krásné, klidné a pohodové svátky vánoční. Do roku 2023 hodně zdraví, lásky a jen vše dobré. Děkujeme za péči o Vaše Barokamíčky.

17.04.2022- Veselé Velikonoce!

Moc děkujeme za krásné přáníčko od Dragouška a jeho rodiny, děkujeme všem ostatním, kteří si na nás vzpomněli a také přejeme krásné svátky jara.

02.04.2022- Odchov "D2" má 6 týdnů

Máme 6 týdnů a pomaličku se chystáme do nových domovů. Jsme 3 x odčerveni, už kromě mámina mlíčka papáme i jiné mňamky, učíme se chodit čůrat ven a jsme pěkní lumpíci :-). Jenom s tím aprílovým snížkem se nám to venčení trochu komplikuje. Když ono to brrrrrrrrrrrrr- studí. Ještě nás v pondělí čekají dva píchance. Jeden s čipem a jeden proti nemocem. Ale protože jsme stateční Barokamíčci, tak zase ani nepípneme a paní doktorka se bude hrozně divit, jak jsme stateční a šikovní :-). Ještě nás naše lidská maminka každého zvlást pojistí. To máme novinku v naší Barokamí smečce. Všechna miminka jdou do světa pojištěná Přidány nové fotografie každého miminka zvlášť.  Naše fotky každého z nás zvlášť , foto maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde. Všechna miminka jsou zadaná a od 9.4.2022 již v nových rodinách, kterým přejeme mnoho šťastně spolu  prožitých let. 

25.02.2022- Miminka z odchovu "D2" mají 1 týden

Miminka se mají krásně k světu, všichni zdvojnásobili svou porodní hmotnost a mají kolem 400 gramů. Více informací a další společné foto najdete zde.  Všechna miminka již mají své rodinky, které se na své miminko moc těší a vybrali si pro svá miminka krásná jména: kluci Drago, Dasty, Daxi a holčičky Dorotka a Dášenka. 

1_tyden_14.jpg 1_tyden_12.jpg

 

17.02.2022- Tak a je to tady, miminka z odchovu "D2" jsou na světě!!!

Miminka se narodila 17.2.2022. Unuška rodila naprosto bez potíží, v klidu a potichu jako pěna, no prostě naše Uninka :-). Tu jen tak něco nevykolejí :-).  Je nás 5 vousatých válečků s váhami od 193-220 gramů. 3 chlapečci a 2 holčičky. Jsme bez paspárků, zálomků na ocáscích, no prostě jsme "šikulky" :-))). Do světa k novým rodinám se vydáme 8.4.2022. A kterápak asi bude naše Dášenka? Více informací a další společné foto po narození najdete zde.  Všechna miminka již mají své rodinky, které se na své miminko moc těší.  Je nám moc líto, že se na ostatní zájemce nedostalo. Ale věřte, že Fído s Unuškou a já s Dášou (majitelka Fída), jsme dělali, co jsme mohli :-)))

19.1.2022- Radostná zpráva v Novém roce 2022

Zdravíme Barokamí rodinku a všechny naše příznivce v Novém roce 2022 a máme radostnou novinu, protože nám Fído a Unuška nadělí ještě povánoční dáreček. 18.2. očekáváme narození psích mimínků :-). Snad tam bude i holčička pro nás, pokračovatelka rodu, naše Dášenka. Budeme doufat :-).  Jde o opakované spojení, na miminka odchovu B2 ze stejného rodičovského spojení se můžete kouknout zde.

PF 2022

Z celého srdce Vám všem přejeme krásné, klidné a šťastné VÁNOCE v kruhu Vašich milých a do roku 2022 mnoho ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ a ÚSPĚCHŮ ve všem, do čeho se pustíte. Děkujeme za Vaši stálou přízeň a důvěru, se kterou se na nás už 26 let obracíte. Moc Vám děkuji ................. 

04.08.2021- Jsme na světě :-)

Narodili jsme se 4.8.2021, jsme 4 vousaté dětičky, tedy zatím bez vousů. 2 chlapečci a 2 holčičky. Do světa k novým rodinám se vydáme 28.9.2021. Více informací a další společné foto po narození najdete zde.  Všechna miminka jsou zadaná. 

27.07.2021- Budeme mít miminka!!!

Maminkou odchovu "C2" bude Qentínka a tatínkem náš Nordík. Termín porodu očekáváme 9.8.2021. Moc se na vousatá miminka těšíme.

01.04.2021- Miminka z odchovu B2 jsou už také v nových domovech

Tak už i první miminka naší Unušky a Fidouše se rozprchly do světa k novým rodinám.  Moc děkujeme za všechny milé dárečky a přejeme Vám všem mnoho šťastných a radostných let s Vašimi Barokamíčky. Foto odchovu B2 zde.

21.03.2021- Miminka z odchovu A2 jsou v nových domovech

Tak přišel den D a sedm užasňáků od Theodorky a Nordíka se rozprchlo do světa k novým milujícím rodinám.  Musím napsat, že i toto složité období přináší pozitiva. Celou dobu jsem se všemi komunikovala přes sociální sítě, posílala videa , fotky, zprávičky jak rosteme,....Poznávali jsme se. Nikdy dříve by mě nenapadlo udělat meeting (inspirovaly mě dcery on-line výukou) a setkat se se všemi budoucími páníčky našich Barokamíčků on-line.  Prostě jsme se domluvili a setkali ve virtuálním světě, povídali jsme si a bylo to bezvadně strávených 70 minut s prima lidmi. Když si přijeli pro naše psí dětičky, připadalo mi, že se všichni dobře známe a už dávno jsme přátelé. Ano, s Dankou Šubovou, paničkou Akeiry se známe roky a je mi ctí, že naše holčička je v její péči . Určitě toho holky spolu hodně dokážou. Stejně jako skvělí Kypetovi, kteří měli od nás Ibiška, setkali jsme se na srazech Barokamíků a dodnes si pamatuji, když si před léty přijeli pro Ibiška, jak se jejich syn zlobil, že rodiče pořizují malého knírače a ne dobrmana :-)))). A dnes už je to dospělý muž s moc milou partnerkou, a že neuhádnete, jakého pejska si pořídil :-). No ano, mají Barokamíčka :-). Do této skvělé rodiny tedy odešli hned dva kluci. Dva šťastní vousáči. A  Ašenka šla do světa za mladou slečnou Haničkou, která nám namalovala nádherný obŕázek Ašenky a pečlivě a zodpovědně se chystala na příchod psího miminka. Bude určitě pro Ašenku skvělou lidskou maminkou :-). A moc příjemní Svobodovi z Prahy, kdy celá rodina spí s malou Annabellkou na matracích na zemi a dva báječní mladí lidé z Bratislavy, slečna Gajerová s panem Vankem. A moc milí "Kulíškovi"/dědičné rodinné jméno pro pejsky, které kdysi vymysleli jejich tehdy malé děti/ Jelínkovi z Humpolce. Vám všem z celého srdce moc děkuji  za domov pro naše miminka, za všechny milé dárečky, které jste nám přivezli a moc se budu těšit, že se snad brzy setkáme na srazu Barokamíků, který bych zase ráda uskutečnila, až to situace dovolí. Dávejte na sebe všichni pozor, buďte zdraví. Barbara se Sofinkou a Radkou. Foto odchovu A2 zde.

11.03.2021- Odchov "A2" má 6 týdnů

Máme 6 týdnů a pomaličku se chystáme do nových rodin. Jsme 2 x odčerveni, už kromě mámina mlíčka papáme i jiné mňamky, učíme se chodit čůrat mimo pelíšek a jsme pěkní lumpíci :-). Ještě nás čeká třetí "fuj" proti červíkům a dva píchance. Jeden s čipem a jeden proti nemocem. Ale protože jsme stateční Barokamíčci, tak zase ani nepípneme a paní doktorka se bude hrozně divit, jak jsme stateční a šikovní :-). Přidány nové fotografie každého miminka zvlášť. Maminkou je Theodora Jingle Owen z Barokamu, tatínkem Nord Storm More Ocharovania.  Jsme 4 kluci a 3 holčičky. Naše fotky každého z nás zvlášť , foto maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde. Všechna miminka jsou zadaná. 

29.01.2021- Novoroční radost je na světe !!!  Máme miminka :-)

Maminkou je Theodorka (JCh. Theodora Jingle Owen z Barokamu) a tatínkem náš Nordík (Nord Strom More Ocharovania), pejsek importovaný z Ukrajiny. Narodili jsme se v noci z 29.1.2021 na 30.1.2021. Všechna miminka již mají své páníčky, kteří jim vybrali krásná jména: ARNY, AMIGO, A-KULÍŠEK, ARAGORN, AŠA, ANNABELLA a AKEIRA Thea-Nord z Barokamu. Všechna miminka jsou bez zálomků, paspárků.,bez rozštěpu a rostou před očima. Maminka zvládla porod zcela bez potíží. Vzorně se o miminka stará.

Další informace o rodičích, jejich zdravotních vyšetřeních a rodokmen včetně fotografií předků najdete zde.

 

17.01.2021- V únoru budeme mít miminka. Po 25. letech od založení chovatelské stanice začínáme znovu dávat jména od začátku abecedy. 

PF 2021- MERRY CHRISTMAS  and HAPPY NEW YEAR !!!

Vážená a milá naše „Barokamí rodinko“ dvounohá a čtyřnohá. Blíží se nám nádherné sváteční vánoční dny a do konce roku schází už jen pár dní. Přejeme Vám všem, aby tyto dny byly naplněné pouze radostí a štěstím, stejně jako všechny dny nového roku 2021. Z celého srdce Vám děkujeme za Vaši lásku a péči, kterou věnujete Vašim Barokamíčkům.

Tento rok byl vyjímečný také tím, že od založení chovatelské stanice z BAROKAMU v roce 1995 jsme po 25-ti letech existence naší CHS odchovali miminka, jejichž jména začínala od písmene A do písmene Z. V roce 2021 začínáme znovu dávat našim psím dětem jména od písmene A.

01.10.2020- Odchov z Barokamu "Z" v nových domovech

Všechna miminka z odchovu "Z" se rozjela do svých nových domovů . Přejeme všem krásný , spokojený a dlouhý život. Foto odchovu "Z" zde.

12.8.2020- Rosteme jako z vody :-)

Tak už jsme na světě nějaký ten den a stihli jsme otevřít očička, začít se batolit, pijeme maminčino mlíčko, vrčíme a snažíme se poštěkávat :-).  Taky už máme ostříhané drápky, škrábali jsme maminku při pití mlíčka do "krmítek" :-) a taky jsme měli pastu na odčervení. Nic moc, ale dalo se to. Hned jsme ji zapili maminčiným mlíčkem. Jo a taky máme nové fotky. Tak koukněte :-).  Foto najdete zde.

22.07.2020- Jsme na světě, máme čtyři psí miminka :-)

Maminkou je Theodorka (JCh. Theodora Jingle Owen z Barokamu) a tatínkem podruhé náš Nordík (Nord Strom More Ocharovania), pejsek importovaný z Ukrajiny. Narodili jsme se 22.7.2020, 1 holčička a 3 kluci.  Všechna miminka již mají své páníčky, kteří jim vybrali krásná jména: ZOE, ZAR, ZIPP a ZOLLY Thea-Nord z Barokamu.

Další informace o rodičích, jejich zdravotních vyšetřeních a rodokmen včetně fotografií předků najdete zde.

 

04.07.2020- Budeme mít miminka od naší Theodorky a Nordíka :-). A po 25. letech od založení chovatelské stanice z Barokamu ukončíme abecedu jmény na písmeno Z. 

Theuška bude mít miminka s našim Nordíkem. Zvládli to zcela v soukromí a bez  přítomnosti své lidské smečky.  To jsou ale šikulky :-))). Miminka se pravděpodobně narodí v druhé půlce července. Těšíme se  :-) 

 

PF 2020

Rok s rokem se sešel a máme tady VÁNOCE, konec roku a čeká nás rok nový. Děkujeme Vám všem za skvělou reprezentaci BAROKAMÍ psí rodinky na výstavách, sportovních akcích, na výletech i v běžném životě. Přejeme Vám všem krásné, klidné, pohodové a radostné VÁNOCE, do NOVÉHO roku 2020 zejména ZDRAVÍ, štěstí, lásku a úspěchy. Všem BAROKAMÍM chlupáčkům posíláme vánoční pohlazení. Děkujeme předem Vám všem za zprávičky a Vaše fotečky. Barbara Melcrová s Barokamíky, www.zbarokamu.cz

17.12.2019- Doplnění výstavních výsledků Unny a Norda

V měsíci září se Nordík (Nord Storm More Ocharovania) a Unna ( Unna Jingl Quentin z Barokamu) zúčastnili dvou výstav s těmito výsledky:

14.9.2019- OKV Chlebičov- rozhodčí ing. Danuše Kotalová- z důvodu autonehody , která se nám stala po cestě, jsme přijeli až po zahájení posuzování. Paní rozhodčí byla tak laskavá, že nás posoudila mimo pořadí a Unna i Nordík dostali alespoň známku VÝBORNÁ . Sofinka se mohla zúčastnit se svou milovanou Unuškou soutěže Dítě a pes :-). Naštěstí se nic vážného nestalo a přežily jsme. Konec dobrý, všechno dobré..................

15.9.2019- KVP Dolní Benešov- rozhodčí p. Vondrouš- Unna i Nordík záskali ve třídě otevřené krásný posudek a ocenění, VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ TŘÍDY, KRAJSKÝ VÍTĚZ. 

 

11.12.2019- Všechna štěňátka odchovu "Y" již mají své rodiny :-)

Přejeme všem mimínkům krásný, šťastný psí život :-)

 

17.10.2019- Máme štěňátka- k odběru kluci Janíček, Jonášek, Jemi a Jurášek.

Na své nové rodiny ještě čekají nádherní kluci Yanis, Yonas, Yemi a Yura. Miminka jsou očkována, 3 x odčervena, čipována, prohlédnuta veterinárním lékařem, mají vystavený registrovaný pas EU, připraveny balíčky do světa. Další informace  a foto jednotlivých štěňátek najdete zde.

25.08.2019- Máme štěňátka !
K REZERVACI kluci YONAS, YANIS, YEMI a YURI Thea-Nord z Barokamu

Jsme na světě :-). Maminkou je Theodorka (JCh. Theodora Jingle Owen z Barokamu)  a tatínkem poprvé náš Nordík (Nord Strom More Ocharovania), pejsek importovaný z Ukrajiny. Narodili jsme se 25.8.2019. Je nás 8 mrňousků. 3 holčičky a 5 kluků. Předběžné rezervace přijímáme na základě vypsaného dotazníku pro zájemce o štěňátko z naší chovatelské stanice. V případě Vašeho zájmu o zaslání dotazníku pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny holčičky jsou zadané, k rezervaci již pouze 4 kluci!! Návštěvy a osobní výběr je možný od 8.9.2019., do světa mohou mimínci od 14.10.2019.  

Další informace o rodičích, jejich zdravotních vyšetřeních a rodokmen včetně fotografií předků najdete zde.

 

22.05.2019- Nordík (NORD Storm More Ocharovania) s Unnou (Unna Jingl Quentin z Barokamu) se zúčastnili klubové výstavy kníračů v Jaroměři- získali ocenění VÝBORNÍ 1, tituly-ČKŠ, Vítěz OKV!!!  Úspěšně byli zařazeni do chovu s čistými bonitačními kódy !!! Oba dva mají negativní výsledky na genetická onemocnění MAC, DOV a Nordík má jako krycí pes také z Optigenu v USA potvrzeno negativní vyšetření PRA-B.

Dne 4.5. 2019 jsme si udělali výlet na moc pěknou Klubovou výstavu kníračů  a na bonitaci do Jaroměře. 

Unna (Unna Jingl Quentin Owen  z Barokamu) získala ve třídě otevřené známku VÝBORNÁ 1, ČKŠ. 

Nordík (Nord Storm More Ocharovania),získal ve třídě otevřené ocenění VÝBORNÝ 1, ČKŠ, OKV.

12.04.2019- Celostátní speciální výstava kníračů OSTRAVA- všichni Barokamíci VÝBORNÍ 1, tituly-CAC,ČKŠ, ISPU, Vítěz třídy čestné!!

Dne 6.4. 2019 se konala v Ostravě na Černé louce při Národní výstavě psů Celostátní speciální výstava kníračů, která se organizátorům moc vydařila. Za Barokamí rodinku se předvedl ve třídě čestné Hančin a Milošův nádherný veleúspěšný C.I.B. Quentin Owen z Barokamu, který získal ve třídě čestné známku VÝBORNÝ 1 a v závěrečných soutěžích získal titul "Nejkrásnější knírač výstavy třídy čestné".

Jeho dcera Unna (Unna Jingl Quentin Owen  z Barokamu) získala ve třídě otevřené známku VÝBORNÁ 1.

A další člen Barokamí rodinky , náš Nordík (Nord Storm More Ocharovania), získal ve třídě otevřené ocenění VÝBORNÝ 1, CAC, ČKŠ, ISPU.

Máme velkou radost :-)

11.04.2019- Odchov "X" má 7 týdnů

Máme 7 týdnů a pomaličku se rozcházíme do nových rodin. Jsme naočkováni, 3 x odčerveni, očipováni, upraveni, dostali jsme kufříček do světa :-). Přidány nové fotografie každého miminka zvlášť. Maminkou je Theodora Jingle Owen z Barokamu, tatínkem Fido Astronaut.  Jsme 4 holčičky a 3 kluci. Naše fotky každého z nás zvlášť , foto maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde. Všechna miminka jsou již zadaná.

16.03.2019- Polsko-Nord Storm More Ocharovania- VÝBORNÝ 1, CWC!!!

S Nordíkem jsme zajeli do Polska do Zakrzowa na 26. KWP, kde Nordík (Nord Storm More Ocharovania) získal od polské paní rozhodčí Ewy Dolińské ocenění VÝBORNÝ 1, CWC. 

16.03.2019- Odchov "X" má 3 týdny

Přidány nové fotografie každého miminka zvlášť. Maminkou je Theodora Jingle Owen z Barokamu, tatínkem Fido Astronaut.  Jsme 4 holčičky a 3 kluci. Naše fotky každého z nás zvlášť , foto maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde. K rezervaci jž pouze jedna holčička. 

05.03.2019- Odchov "X" má dnes 14 dní

Dnes je to přesně 14 dní, co jsme se narodili. Vážíme kolem 600 gramů, jsme poprvé odčerveni, máme ostříhané drápky, abychom maminku při tom  našem usilovném sání mlíčka nezraňovali. Už se nám začínají rozlepovat očička a jsme pěkní cvalíčci. Maminkou je Theodora Jingle Owen z Barokamu, tatínkem Fido Astronaut.  Jsme 4 holčičky a 3 kluci. Naše fotky každého z nás zvlášť , foto maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde. Hledáme zodpovědné a milující páníčky :-)

18.02.2019- Jsme na světě- 7 mimínků :-)

Dnes v noci Theodorka porodila svá první miminka. Zvládla porod v naprosté tichosti,v klidu, stejně jako Qentínka :-). První holčička vykoukla na svět po půlnoci a v pořadí 7. štěňátko v 8.30. Během porodu, stejně jako Qentínka, papala rozmočené piškotky, chodila se venčit, opečovávala miminka už narozená, no prostě pohodička. Maminkou je Theodora Jingle Owen z Barokamu, tatínkem Fido Astronaut.  Jsme 4 holčičky a 3 kluci. Naše fotky, foto maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde.

Leden 2019- Ully Jingl Quentin z Barokamu získala v měsíci lednu 2019- EXCELLENT 1, CAC, NV, BOS!!!

ULLY Jingl Quentin z Barokamu získala 18.1.2019 na Mezinárodní výstavě v Polsku v Lubinu ve třídě otevřené ocenění VÝBORNÁ 2.

Na Hanácké národní výstavě psů v Brně dne 13.1.2019 získala ve třídě otevřené ocenění VÝBORNÁ 1, CAC, NV, BOS. Moc gratulujeme :-)


09.02.2019- Tak jsme šly do světa :-)

Všechny holčičky odchovu "W" šly do světa k novým milujícím rodinám. Máme velkou radost, že se k nám po 15-ti letech vrátili Rohlíčkovi. Ti od nás měli Belíska, který odešel do psího nebíčka ve 14-ti letech. Také si pro Barokamí princeznu přijeli Liba s Pavlem Vytiskovi, kteří už od nás mají Nanynku. Moc děkujeme, že se k nám vracíte a naši mimínci budou opět v těch nejlepších rodinách pod sluncem. 

Věříme, že i nové Barokamí rodinky budou těmi nej. Přejeme všem hodně zdravíčka, štěstí a mnoho šťastných společně prožitých  let :-). 

Na miminka focena před odjezdem do nových domovů můžete kouknout zde.

03.01.2019 Vítáme v novém roce :-)

Vítáme v novém roce 2019 a přejeme všem, aby tento rok byl šťastným pro všechny.

Holčičí miminka nám krásně povyrostla a mají se k světu, už koukají, zkoušejí se stavět na nožičky, vrtí ocásky, ale stále hlavní náplní jejich života je papat a spinkat, o ostatní se pečlivě stará vzorná a pečlivá maminka Qentínka. Holčičky jsou každý týden váženy a poprvé byly v neděli odčerveny. Také jsme udělali první fotečky každé princezničky zvlášť. Můžete kouknout zde.

20.12.2018- PF 2019- poděkování VŠEM majitelům Barokamíčků :-)

Rok s rokem se sešel a máme tady VÁNOCE, konec roku a čeká nás rok nový. Děkujeme Vám všem za skvělou reprezentaci BAROKAMÍ psí rodinky na výstavách, sportovních akcích, na výletech i v běžném životě, kde ukazujete, jak je toto plemeno úžasné a přizpůsobivé pro všechny :-). Přejeme Vám všem krásné, klidné, pohodové a radostné VÁNOCE, do NOVÉHO roku 2019 zejména ZDRAVÍ, štěstí, lásku a úspěchy. Všem BAROKAMÍM chlupáčkům posíláme pusinku a vánoční pohlazení, i těm, kteří nás již opustili a nejsou mezi námi fyzicky, ale nikdy na ně nezapomeneme.

Děkujeme předem Vám všem za zprávičky a Vaše fotečky. Barbara Melcrová s Barokamíky :-)

16.12.2018- Jsme na světě- 6 holčiček :-))))

Tak u nás už byl Ježíšek. A nadělil nám 6 krásných princezniček. Maminka Qentínka zvládla porod v naprosté tichosti,v klidu, jako-by ani nerodila :-). První holčička vykoukla na svět ve 12.45 a v pořadí 6. holčička v 17.47. Během porodu baštila rozmočené piškotky, chodila se venčit, opečovávala holčičky už narozené, no prostě pohodička. V noci vyžadovala po lidské mamince, aby spinkala s námi a maminku Qentínku chválila, jak je úžasná maminka  a jaké přivedla na svět krásné uzlíčky vánočního štěstíčka :-). Maminkou je Qentina Contessa Owen z Barokamu, tatínkem Fido Astronaut. Fotky maminky a tatínka a našich babiček a dědečků a pra........najdete zde. Všechny holčičky už mají své budoucí rodiny, kde se na ně moc těší :-)

9.12.2018- MVP Nitra- Thea s Ully EXCELLENT 1, CAC, Res. CACIB!!!

Ve dnech 8. a 9.12.2018 jsem vycestovaly na Slovensko na dvoudenní Mezinárodní výstavu psů do Nitry. Theodorka (JCh.Theodora Jingle Owen z Barokamu) získala  v sobotu ve třídě otevřené ocenění Výborná 3 (judge: Bojan  Matakovič, HR) a v neděli ocenění Výborná 1, CAC, Res. CACIB (judge: Zsolt Molnár, RO).  

Výstavy se také účastnili manželé Pirkovi s dcerou Natálkou, kde ULLY Jingl Quentin z Barokamu získala v mezitřídě oba dny ocenění VÝBORNÁ 1, CAC.  Gratulujeme a moc děkujeme za super prezentaci naší chovatelské stanice. Natálka je moc šikovná holka :-)

01.12.2018- Těšíme se na Ježíška :-)))))))))

Blíží se čas vánoční a k nám letos na Vánoce přinese Ježíšek psí miminka :-). Už se moc těšíme. Maminkou se stane Qentinka (Qentina Contessa Owen z Barokamu) a tatínkem Fido ( Fido Astronaut). Více in formací o tomto spojení včetně PP s fotografiemi najdete zde.

12.10.2018- Polsko-Nord Storm More Ocharovania na své první výstavě a Unna poprvé ve třídě dospělých :-)

Po delší době jsme 7.10.2018 vyjeli na výstavu, tentokrát do Polska do Rybniku na XXXVIII. KWP, kde se Nordík (Nord Storm More Ocharovania) zúčastnil své první výstavy v životě a získal od polské paní rozhodčí Krystyny Opary velmi pěkný posudek a ocenění VÝBORNÝ 1, CWC. Unuška (Unna Jingl Quentin z Barokamu) získala ocenění VÝBORNÁ 2.  Další foto Unny najdete zde.

12.10.2018- Výsledky genetických testů našich 4 kníračů- MAC negativní (N/N)

Výsledek: Mutace nebyla detekována (N/N)
Vysvětlivky: N/N = normální genotyp

Byla vyšetřena přítomnost či absence genové varianty CARD9 genu způsobující zvýšenou vnímavost k infekci komplexem mycobacterium avium (MAC) u malých kníračů:

Theodora Jingle Owen z Barokamu - MAC (N/N)

Nord Storm More Ocharovania- MAC (N/N)

Unna Jingl Quentin z Barokamu- MAC (N/N)

Qentina Contessa Owen z Barokamu- MAC (N/N)

02.10.2018-Ully Jingl Quentin z Barokamu- výstavní úspěchy v měsíci září  2 x VÝBORNÁ 1, VT, ČKŠ, OKV, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB!!!

02.09.2018- NVP Floracanis Olomouc- třída otevřená- VÝBORNÁ 1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB (Tibor Havelka)

15.09.2018- OKV Chlebičov- třída otevřená- VÝBORNÁ 1, VT, ČKŠ, OKV (Jolanta Jablońska PL)

Obrovská gratulace a velký dík Renči,Pepovi a Natálce za super reprezentaci naší chovatelské stanice z Barokamu. Další foto a info o Ully zde.

01.10.2018- OZZY Quiento z Barokamu- VÝBORNÝ 1,VT,ČKŠ

Ozzy se předvedl dne 15.09.2018 na klubové výstavě v Chlebičově, kde získal ve třídě otevřené od polské paní rozhodčí Jolanty Jablońske ocenění  VYBORNÁ 1, VT, ČKŠ, OKV. Gratulujeme a děkujeme Janě a Martinovi. 

30.07.2018- ICH. Quentin Owen z Barokamu-výstavní úspěchy 21.04.-15.07.2018- 5 x VÝBORNÝ 1, VT, OV, 3 x BIS ČESTNÁ, CACA, RES. CACIB- CHAMPION RAKOUSKA!!!

21.04.2018 CKVK Mladá Boleslav třída čestná VÝBORNÝ 1, BIS ČESTNÁ

01.05.2018 OV KELČ třída vítězů VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY, OBLASTNÍ VÍTĚZ

26.05.2018 CSV BRNO- Krásné pole třída čestná VÝBORNÝ 1, BIS ČESTNÁ

16.06.2018 OKV Horka n. Mor. třída čestná VÝBORNÝ 1, BIS ČESTNÁ

15.07.2018 MVP OBERWART (Rakousko) třída otevřená VÝBORNÝ 1, CACA, Res. CACIB

Obrovská gratulace a velký dík Hance a Milošovi za trvalou, několikaletou super reprezentaci naší chovatelské stanice z Barokamu u nás i v zahraničí. Další info a foto zde.

30.07.2018- Ully Jingl Quentin z Barokamu- výstavní úspěchy v období od 28.04.-30.06.2018- 4 x VÝBORNÁ 1, 3 x VÝBORNÁ 2, VTM, CAJC, CWC!!!

28.04.2018 KV VYŠKOV třída mladých VÝBORNÁ 1

01.05.2018 OV KELČ třída mladých VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH

05.05.2018 Speciální výstava Kníračů Chvojnica (SK) třída mladých VÝBORNÁ 2

06.05.2018 Prague Expo Dog třída mladých VÝBORNÁ 2

12.05.2018 MVP DUO CACIB Lučenec (SK) třída mladých VÝBORNÁ 2

13.05.2018 MVP DUO CACIB Lučenec (SK) třída mladých VÝBORNÁ 1, CAJC

30.06.2018 NVP WISLA (Polsko) mezitřída VÝBORNÁ 1, CWC

Obrovská gratulace a velký dík Renči,Pepovi a Natálce za super reprezentaci naší chovatelské stanice z Barokamu u nás i v zahraničí. Další foto a info o Ully zde.


18.02.2018- ULLY Jingl Quentin z Barokamu - VÝBORNÁ 1, CAJC, BOJ, BOB, VÍTĚZ SLOVENSKA MLADÝCH!!!

Ully Jingl Quentin z Barokamu ( C.I.B. Multich. Quentin Owen z Barokamu x Jingle Fantagira z Barokamu) získala na Slovensku dne 18.2.2018 na Národní výstavě psů v Bratislavě ve třídě mladých nádherné ocenění VÝBORNÁ 1, CAJC, BOJ, BOB  a VÍTĚZ SLOVENSKA MLADÝCH (judge: V. Piskay). Maxi gratulace a poděkování Pirkům :-))). Další foto Ullynky zde.

27.01.2018 C.I.B.MultiCH. QUENTIN OWEN Z BAROKAMU "TOP KNÍRAČ JESENICKÉ POBOČKY 2017"

Quentínek byl loni výstavně velmi úspěšný a obsadil v soutěži "TOP KNÍRAČ JESENICKÉ POBOČKY 2017"

1. MÍSTO V KATEGORII MALÝ KNÍRAČ -VÝSTAVNĚ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ MALÝ KNÍRAČ JESENICKÉ POBOČKY a současně se s KRÁSNÝM POČTEM ZÍSKANÝCH 960-ti bodů stal ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM a tím i TOP KNÍRAČEM JESENICKÉ POBOČKY PRO ROK 2017. Obhájil loňské prvenství. 😍Jsme na Quentínka moc pyšní a Hance a Milošovi děkujeme za skvělou péči, kterou Quentínkovi věnují a za skvělou reperezentaci Barokamíků na výstavách našich i zahraničních.V této soutěži se také umístili další Barokamíci. Ve velké konkurenci se na 4. místě s 310 body umístila naše THEODORA JINGLE OWEN Z BAROKAMU, na 12. místě OZZY QUIENTO Z BAROKAMU.  Moc děkujeme Janě a Martinovi za luxusní péči o Ozzyho.Děti naše "jen tak dál" :-)))

 

14.01.2018- Theodora Jingle Owen z Barokamu VÝBORNÁ 1, CAC, ČESKÝ JUNIORŠAMPION!!!
Theodora Jingle Owen z Barokamu (Jingle Fantagira z Barokamu x Owen Wilson Hildebert's) získala na XIII.Hanácké národní výstavě psů v Brně dne 14.1.2018  v mezitřídě ocenění VÝBORNÁ 1,CAC /judge: Petr Řehánek/. Teuška splnila podmínky pro získání titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION!!!
Současně se ve třídě čestné předvedl  ICH. QUENTIN OWEN Z BAROKAMU a získal nejvíce, co ve své třídě získat mohl, ocenění VÝBORNÝ 1.
Ve třídě mladých se krásně předvedla Quentínkova dcera, ULLY JINGL QUENTIN Z BAROKAMU, která získala ocenění VÝBORNÁ 2. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci Barokamíků hned v úvodu roku 2018 :-).

01.01.2018- Vítáme v Novém roce!!!

Děkujeme moc všem, kteří reagovali na vánoční a novoroční přání Z Barokamu a zaslali nám vánoční pozdravy, zprávy a fotečky Barokamíčků. Jsme moc rádi, že se Vás tolik ozvalo.  Děkujeme. V Novém roce přejeme Vám všem hodně zdraví a úspěchů.

_____________________________________________________________________________

ARCHIV

 
2017 |  2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008